اجرای کفپوش بتن ضد سایش ماله پروانه ای

 

کف پوش های صنعتی عموما بر روی سطوح بتنی کف و به منظور های متعددی اجرا میشود عمده خواص آنها محافظت.........

كفسازي يكي از مهمترين مباحث در زمينه اجراي ابنيه است كه با توجه به اهميت آن مي بايست بطور جدي و تخصصي به تحليل و ارائه راهكارهاي مناسب در اين خصوص اقدام نماييم ، سالانه هزينه بسيار هنگفتي صرف تعمير و بازسازي كفسازي سالن ها ميگردد علاوه بر اين، زمان يكي از پارامترهاي بسيار قابل توجه است كه ميبايست صرف تعميرات و بعضاً تعطيلي و... گردد . استفاده از پوششهای رزینی مرسوم و اکثرا موزاییک و امثالهم و در پی آن تحمیل خسارات بسیار زیاد جهت تعمیر و نگهداری کف از جمله مشکلاتی است که تولید کنندگان با آن مواجه می باشند و دیگر اینکه استفاده از سطوح دال بتنی به عنوان سطح کاربری بهیچ عنوان صحیح نبوده و بسرعت دچار آسیب میگردد. هدف از ارائه پيشنهاد فني جلوگيري از اتلاف وقت و بخصوص هزينه هايي است كه در اين مقطع مي توان به سهولت از آن جلوگيري نمود .

با توجه به اینکه فضاهای مربوط به سالن های تولید و انبارها در معرض سایش، اصابت اجسام تیزگوشه و ریزش مواد  میباشد استفاده از پوشش های سخت کننده بتن توصیه میگردد.

این محصولات با استفاده از فرمولاسیون و مواد اولیه کمپانی wacker آلمان، بصورت پودرهای آماده،  قابل اجرا است و تشکیل شده است از مواد بسیار سخت پایه معدنی و مصنوعی چون کوارتز، کروندوم، بازالت، اکسید آلومینیوم و ...  دانه بندی منظم، که همراه بیندر پایه سیمانی و پراکنده ساز در رنگهای متفاوت قابل عرضه میباشد. امروزه استفاده از این ترکیبات بمنظور ایجاد کفسازی بنیادی و اقتصادی وسعت زیادی یافته است.

 

برخی مزایای این کفسازی عبارتند از:

  1. اجرای همزمان بتن ریزی و مواد بتن سخت در یک مرحله.
  2. سرعت اجرای این روش.
  3. مقاومت سایشی بسیار بالا در ترافیک زیاد و نهایتا جلوگیری از ایجاد گرد و غبار.
  4. چسبندگی بسیار مناسب و عدم جدایی لایه سخت از بتن.
  5. عدم لغزندگی اجسام بر روی سطح.
  6. عدم جذب آلودگیها و سهولت نظافت و پاک کردن آلودگیها.
  7. تنوع رنگ و پایداری رنگهای بکار رفته در اثر تابش نور خورشید و ...

 

مزیت استفاده از پوشش بتن سخت نسبت به بتن معمولی:

پوشش بتن سخت نسبت به بتن معمولی دارای مقاومت سایشی، مکانیکی و فشاری بالا تری میباشد و همچنین در رنگهای گوناکون عرضه میگردد که ضمن زیبایی دادن به کارخانه، رنگهای روشن آن موجب روشن تر کردن کارخانه و کم کردن هزینه انرژی برق می شود . لازم بذکر است که بتن معمولی بعد از مدتی بر اثر سایش ایجاد گرد و غبار میکند ولی پوشش بتن سخت به مقدار بسیار بالایی ضد گرد و غبار و به اصطلاح  (ANTI DUST ) می باشد.

 

مزیت پوشش بتن سخت  نسبت به پوشش آسفالت:

این نوع پوشش نسبت به آسفالت دارای طول عمر مفید بالاتری می باشد. (عمر مفید آسفالت در راهسازی 25 سال ولی عمر مفید دال های بتنی در راهسازی 100 سال می باشد.) که این امر موجب گردیده که در بزگراه ها و جاده ها و راه های برخی از کشورهای توسعه یافته آمریکایی و اروپایی و همچنین باند فرودگاهـها از این نوع کفــسازی استفاده گردد. همچنین می توان به این امر اشاره کرد که بعد از مدتی آسفالت در معرض هوای گرم دچار موج و جمع شدگی می شود ولی بتن با گذشت زمان به مقاومت

کف پوش های صنعتی عموما بر روی سطوح بتنی کف و به منظور های متعدد اجرا میشود. عمده خواص انها محافظت از سطح در برابر سایش، فرسایش، مواد شیمیایی و توامان زیبایی و یک پارچگی، تمیزی ، قابلیت خط کشی و علامت گذاری و... را همراه دارد. 

دیدگاه ها

هیچ نظری برای این مطلب درج نشده است