ABABOND EP-20 چسب بتن اپوکسی

ABABOND EP-20 چسب بتن اپوکسی

ABABOND EP-20 چسب بتن اپوکسی
ABABOND EP-20 یک چسب بتن اپوکسی بدون حلال بر پایه رزین اپوکسی اصلاح شده و هاردنرهای ویژه میباشد.

ABABOND EP-20 یک چسب بتن اپوکسی بدون حلال بر پایه رزین اپوکسی اصلاح شده و هاردنرهای ویژه میباشد. این چسب با ایجاد پیوندی بسیار قویتر از استحکام کششی بتن، عالی‌ترین گزینه جهت اتصال بتن یا ملات تازه به بتن قدیمی و ایجاد مقاومتهای مکانیکی بسیار زیاد میباشد. ABABOND EP-20 دارای ویژگی‌هایی همچون قابلیت اجرا بر روی سطوح مرطوب، چسبندگی بسیار زیاد به سطوح بتنی، فلزی، آجری، موزاییک و سنگ، تاثیرناپذیری از رطوبت، مقاومت مکانیکی اوليه و نهایي زياد، کارایی بسیار زیاد بر روی سطوح خشک و تر، طول عمری برابر با عمر سازه و اجرای آسان می‌باشد.جهت ترمیم بتن و اتصال بتن جدید و قدیمی، استفاده از چسبهای بتن بر پایه اپوکسی، اکرلیک و وینیل استات در صنعت ساختمان رایج میباشد.

چسبهای بتن اپوکسی با فاصله بسیار زیاد نسبت به دو نوع چسب دیگر، میتواند موجب یکپارچه سازی بتن قدیمی و جدید گردد. کیفیت اتصال بتن قدیم و جدید با استفاده از ABABOND EP-20 تا اندازه‌ای است که مقاومت مقطع ترمیم شده نه تنها با کیفیت بتن یکپارچه اولیه برابری خواهد نمود، بلکه در هنگام بارگذاری هیچ‌گونه شکست و جداشدگی در ناحیه اتصال رخ نخواهد داد. از دیگر مزایای این ماده می‌توان به اجرای آسان و دوام طولانی مدت آن اشاره نمود. بر همین اساس مصرف چسب بتن اپوکسی برای ترمیم سازه‌هایی نظیر پل‌ها، جاده‌ها، اسکله‌ها و کفسازی‌ها مناسب می‌باشد.از ABABOND EP-20 به منظور اتصال بتن تازه و ملات های تعمیراتی به بتن سخت شده و مقاطع فلزی در ترمیم سازه‌ها، اتصال انواع سنگ، سرامیک، آجر و موزاییک به بتن قدیمی و جدید استفاده می‌شود. همچنین این ماده قابل استفاده در شمع کوبی، کاشت بولت و میلگرد به صورت عمودی در بتن خشک و مرطوب، اتصال کفپوش‌های سیمانی به بتن سخت شده زیرآیند، رفع نشتی و نفوذ آب در محیط‌های خیس و نم‌دار بوده و قابلیت تزریق در انواع ترک را دارا می‌باشد.

 

 

 

 

مقدار مصرف

مقدار مصرف به خلل و فرج موجود در سطح بستگی دارد و معمولا بین 0.3 تا 0.8 کیلوگرم در هر متر مربع متغیر است. آماده سازی سطح سطوح محل اجرای چسب بتن اپوكسي باید عاري از هرگونه چربي، گرد و غبار، روغن و زنگ زدگي باشد. سطح مورد نظر را توسط دستگاه سندبلاست يا ابزارهاي مخصوص آماده سازی نموده و قسمت های سست و ناپایدار بتن را خارج نمایید.

روش اجرا

ABABOND EP-20 در دو بسته بندی جداگانه عرضه می شود. همواره دو بسته بندی را به طور کامل با هم مخلوط کنید. مخلوط باید در زمان کاربری (POT LIFE) ذکر شده اجرا گردد.

  1.  جزءA را به خوبی در زیر میکسر هم بزنید.
  2.  جزء B را به جزء A اضافه کنید و به خوبی در زیر میکسر با هم مخلوط کنید.
  3.  میکس مواد را به مدت سه دقیقه ادامه دهید تا یک مخلوط یکنواخت و همگن به دست آید. از میکس شدن مواد در کناره های ظرف مطمئن شوید. مخلوط همگن حاصله را به وسيله برس یا غلتک بر روي سطوحی که قبلاً آماده سازی شده اجرا نموده و مادامی که مقاطع چسبناک هستند عملیات ترمیم به وسیله بتن یا ملات بر روی سطوح امکان پذیر است.

 

زمان خشک شدن 

دما (سانتی گراد )

قابل لمس(ساعت) 

حداکثر(روز)

+15

9

13

+25

6

7

+40

4

4

 

زمان کاربری (Pot Life)

دما (سانتی گراد)

15

25

40

زمان کاربری(دقیقه)

45

30

20

قابل اجرا بر روی سطوح مرطوب

اجرای آسان
چسبندگی بسیار زیاد به سطوح بتنی، فلزی، آجری و موزاییک
تاثیر ناپذیر از رطوبت
مقاومت مکانیکی اوليه و نهایي زياد
کارایی بسیار زیاد بر روی سطوح خشک و تر
طول عمری برابر با عمر سازه

اتصال بتن تازه و ملات های تعمیراتی به بتن سخت شده و مقاطع فلزی در ترمیم سازه ها

قابل استفاده در شمع کوبی، کاشت بولت و میلگرد به صورت عمودی در بتن خشک و مرطوب
اتصال کفپوشهای سیمانی به بتن سخت شده زیرآیند
رفع نشتی و نفوذ آب در محیط های خیس و نمدار
قابلیت تزریق در انواع ترک

حالت فیزیکی: مایع ویسکوز

رنگ: جزء 1: سفید
جزء 2 : سیاه
مخلوط: خاکستری
وزن مخصوص (g/cm3): 1.4±0.1
نسبت ترکیب اجزا (A:B): 3:1
درصد جامد:100
مقاومت فشاري (N/mm2):70
مقاومت خمشي(N/mm2): 35
مقاومت كششي(N/mm2): 20
چسبندگی به بتن (N/mm2)3-2.5 بیشتر از پیوستگی بتن

مدت نگهداری: یک سال در بستهبندی اولیه

شرایط نگهداری: ظرف در بسته، دور از رطوبت و یخزدگی و تابش مستقیم نور خورشید
بهترین دمای نگهداری:10+ تا 30+ درجه سانتیگراد
نوع بسته بندی: مجموع 4 کیلوگرم (جزء A: سطل 3 کیلوگرمی جزء B: سطل 1 کیلوگرمی)

این محصول آتش گیر است. باید از گرما و شعله مستقیم دور نگه داشته شود. در ظرف را بسته نگه دارید. محیط اجرا باید دارای سیستم تهویه مناسب باشد. از تماس مستقیم و دائمی با پوست جلوگیری کنید. درصورت بلعیده شدن فوراً به پزشک مراجعه شود. از تحریک مصدوم به تهوع خودداری نمایید. برای اطلاعات بیشتر برگه اطلاعات ایمنی (MSDS) موجود میباشد.

در صورت استفاده در محیطهای سربسته موارد ایمنی زیر را برای جلوگیری از آتش سوزی، انفجار و آسیب رسیدن به سلامتی رعایت نمایید:
در هنگام اجرا و خشک شدن سطح به مقدار کافی از هوای تازه را به محیط وارد کنید.
از ماسک و تجهیزات ضد انفجار استفاده کنید.
هرگونه جرقه، جوشکاری،کشیدن سیگار و روشن کردن شعله در محیط اجرا ممنوع است.

 نظرات شما

    نظری دریافت یا تایید نشده است