رشد جزئی قیمت سنگ آهن

رشد جزئی قیمت سنگ آهن

رشد جزئی قیمت سنگ آهن
برآوردها حاکی از آن است که قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد به 50.75 دلار تن سی اف آر شمال چین رسیده است. برخی معتقدند قیمت به کمتر از 50 دلار هر تن سی اف آر چین بر نمی گردد.

حجم خریدها در حال حاضر بالا است ولی اغلب در بازار فیوچرز است چرا که همه ترجیح می دهند با خرید در قیمت ثابت ریسک کمتری را متحمل شوند.
خریدارها به دنبال خرید محموله های ارزان قیمت موجود در بنادر هستند تا این که در بازار نقدی واردات فعالیت داشته باشند.
در کل اغلب فعالان بازار نسبت به وضعیت تقاضا چندان خوش بین نیستند چون امیدی به بهبود چشمگیر بازار فولاد در آینده نزدیک ندارند.
شنیده ها حاکی از آن است که فولادسازان چینی در بازار سنگ آهن برخی محموله های خود را عرضه کردند چرا که مطمئن نیستند قیمت فعلی فولاد به تنهایی بتواند از بازار سنگ آهن پشتیبانی کند. آن ها می خواهند با کاهش سنگ آهن انبارهای خود ریسک کمتری متحمل شوند.
طوفان در جنوب چین و همچنین گرمای تابستان موجب متوقف شدن ساخت و ساز شده است که بر تقاضا تاثیر چشمگیری گذاشته است. اخرین قراردادهای سپتامبر در بازار فیوچرز سنگ آهن با قیمتی برابر با 60.40 دلار هر تن بسته شده است. قیمت نهایی قرارداد ژانویه میلگرد در بازار فیوچرز چین نیز 337.12 دلار هر تن بوده است. همچنین قیمت بیلت در بازار چین اخیرا کمی افت داشته به کمتر از 280 دلار هر تن درب کارخانه رسیده است.

 

 نظرات شما

    نظری دریافت یا تایید نشده است